Хроника

Покрената кривична пријава против тетовец за разбојништво

21 мај, 2017 - 11:44 (META)  Тетово Кривична пријава поради основано сомнение дека сторил кривично дело „разбојништво“ е поднесено против тетовец. Тој се сомничи дека заедно со непознато женско лице нападнале и ограбиле жител во стан на улицата „Методија Митевски“ во Скопје. Од МВР информираат дека кривичната…

Две девојчиња повредени по удар од автобомил во Скопје

17 декември, 2017 - 11:22 (META)  Скопје Синоќа во 22.20 часот на ул. „Филип Втори Македонски“ патничко возило „Фолксваген Бора“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Љ.З. (36) од Скопје, удрило во две 15-годишни девојчиња од Скопје. Во незгодата, со повреди се здобиле двете девојчиња кои со…

Видеа