Хроника

Поранешни сопружници се пријавувале еден со друг за семејно насилство

27 март, 2017 - 12:34 (META)  Радовиш Во полициската станица во Радовиш вчера вечер било интересно – двајца поранешни сопружници се пријавувале еден друг за семејно насилство. Радовишанката Л.Д. (45) околу 21 часот вчера пријавила дека нејзиниот поранешен сопруг С.Д. (48) извршил семејно насилство врз неа. Мажот…

Каменувана 55-ка на надвозникот меѓу Маџари и Ченто, повредена патничка

20 октомври, 2017 - 13:57 (META)  Скопје Околу час и половина по тепачката кај Битпазар вчера, на надвозникот кај „Агросервис“ меѓу населбите Маџари и Ченто бил каменуван автобус кој сообраќал на линијата 55, кој се движел кон Арачиново, соопшти СВР Скопје. Инцидентот бил пријавен в полиција во…

Видеа