Хроника

Апелација ја потврди 20-годишната затворска казна на Хаџиски за убиството на Јошевска

26 декември, 2016 - 14:06 (META)  Скопје Апелацискиот суд Скопје ја потврди првостепената пресуда од 20 години затвор на Миле Хаџиски за убиството на Мери Јошевска, кое се случи во јуни 1993 година во Скопје, соопшти денеска Основниот суд Скопје 1. Кривичниот суд во Скопје го осуди…

Кинез кој работел на автопатот Охрид – Кичево, фатен како поставува стапици за животни

21 јуни, 2017 - 13:02 (META)  Кичево Градежен работник од Кина, кој работел на изградбата на автопатот Охрид – Кичево, вчера околу 14 часот бил фатен од полициска екипа како поставува стапици за животни во селото Малкоец, соопшти СВР Охрид. Станува збор за З.З. (44), кој бил…

Видеа