Хроника

Петмина нападнати на улица Македонија во Скопје

27 февруари, 2017 - 15:30 (META)  Скопје Петмина млади скопјани, од кои двајца малолетници, вчера попладне физички нападнале петмина минувачи на улица Македонија во Скопје, извести СВР Скопје. Случајот во полициската станица Центар го пријавил 24-годишник од Феризај, Косово, кој кажал дека додека се движел по улицата…

Обвинителството ја продолжува истрагата за автобуската несреќа

21 август, 2017 - 8:24 (META)  Велес Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Велес синоќа извршил увид на местото на несреќата, која се случи синоќа околу 19 часот, кога автобус со македонски регистерски таблички, кој превезувал патници кои се враќале од летување во Грција, излетал…

Видеа