Хроника

ОЈО Велес поднесе обвинение за измама против портпаролка во Министерството за култура

29 ноември, 2016 - 12:44 (META)  Велес Велешкото Основно јавно обвинителство по спроведената истрага до Основниот суд поднело обвинителен предлог против портпаролката во кабинетот на заменик-министерот за култура, Драган Недељковиќ, за кривични дело измама. Како што соопшти денеска јавното обивнителство, обвинетата Д.Н.К. во текот на август и…

За едно деноноќие гореле два автомобили во Скопје

26 април, 2017 - 13:02 (META)  Скопје Два автомобили гореле вчера и ноќеска во Скопје, извести полицијата. Првиот случај бил пријавен во полиција од скопските пожарникари, кои вчераутро известиле дека изгаснале пожар на автомобил на паркиралиштето до Меѓуградска автобуска станица. Пожарникарите ги известила скопјанка која управувала со…

Видеа