Хроника

Жена загина во сообраќајка во струшко Враништа

15 јануари, 2017 - 11:47 (META)  Струга Синоќа, на регионалниот пат Струга – Дебар, кој минува низ струшкото село Враништа, загина 53-годишна жена, жителка на селото. Во неа удрило 46-годишно лице од Подгорци, управувајќи патничко моторно возило „ауди а4“, со италијанска регистарски таблички. По незгодата возачот ја…

ОЈО врши увид на две локации каде се пронајдени 4 починати лица

25 јуни, 2017 - 11:42 (META)  Скопје Увидни екипи раководени од дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје вршат увид во куќа во Ѓорче Петров, каде што претпладнево биле пронајдени тела на две починати лица, соопштија од ОЈО. „Веднаш по завршувањето на увидот, екипите ќе…

Видеа