Економија

Ципрас со тв-обраќање од Итака ќе ја заврши грчката економска „одисеја“

21 август, 2018 - 8:20 (META)  Атина Премиерот на Грција, Алексис Ципрас, денеска ќе има телевизиско обраќање до нацијата во врска со завршувањето на финансиската криза на Грција. Ципрас симболички за место од кое ќе и зборува на нацијата го избра островот Итака во Јонското Море, завршницата…

Манчевски – Папас: Поевтин роаминг со Грција пред туристичката сезона

19 февруари, 2019 - 12:02 (META)  Скопје Цените на роамингот помеѓу нашата држава и Грција треба да се намалат во следните два месеци, односно пред почетокот на туристичката сезона, беше истакнато денеска на потпишувањето на Меморандумот за разбирање и намалување на цените на роамингот помеѓу министерот за…

Видеа