Економија

Анѓушев и Љајиќ ќе ја олеснуваат трговијата помеѓу Македонија и Србија

12 април, 2018 - 14:19 (META)  Белград Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев кој денеска е во официјална посета на Србија, одржа состанок со потпретседателот и министер за трговија, туризам и телекомуникации, Расим Љајиќ. Вицепремиерите, како што соопштуваат од кабинетот на Анѓушев, се договориле Владите до 30…

Сугарески: Патот Ранковце – Крива Паланка е од регионално значење за економијата

25 септември, 2018 - 12:56 (META)  Крива Паланка Експресниот пат Ранковце – Крива Паланка кој е со вкупна должина од 25 километри почна да се гради јуни годинава и треба да биде завршен за три години, информираше министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, кој денеска изврши увид…

Видеа