Економија

„Макпетрол“ промовираше апликација за полесно наоѓање на бензинските станици

1 август, 2018 - 11:03 (META)  Скопје Компанијата „Макпетрол“ промовираше апликација „Верна гоу“ (Verna Go) која на граѓаните и туристите ќе им даде сервисни информации за најблиската бензиска станица, услугите кои ги нуди, видовите на гориво кои ги има, цената на горивата и слично. Таа е достапна…

Бензините и дизелот поскапуваат од ноќеска на полноќ

21 јануари, 2019 - 12:21 (META)  Скопје Малопродажните цени на бензините „еуросупер БС-95“ и „еуросупер БС-98“ од полноќ се зголемуваат за 2,5 денари, на „еуродизел“ за 3,5, а на екстра-лесното масло за домаќинство за четири денари од литар, одлучи денеска Реулаторната комисија за енергетика. Еден литар „еуросупер…

Видеа