Економија

На порталот „Отворени финансии“ ќе се следи трошењето на парите на граѓаните

18 април, 2018 - 13:38 (META)  Скопје Министерството за финансии во соработка со Меѓународниот републикански институт (ИРИ) подготвуваат портал „Отворени финансии“ кој што треба да биде пуштен во употреба кон крајот на годината. Овој портал ќе содржи податоци за трошењето на парите на граѓаните, односно за што…

Горивата поскапуваат од половина до 1,5 денари

17 септември, 2018 - 14:49 (META)  Скопје Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат од половина до денар и половина по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Малопродажната цена на бензинот „еуросупер БС-98“, не се менува и останува 74 денари, а цената на „еуросупер БС-95“ се…

Видеа