Економија

Подобар пристап до финансии за домашните компании, побараа бизнисмените од Владата

11 септември, 2017 - 14:28 (META)  Скопје Владата треба повеќе да се посвети кон преземање конкретни мерки насочени кон домашните производители, со што ќе се овозможи зголемување на домашната понуда, намалување на невработеноста и пораст на извозот. Ова денеска на прес-конференција го кажа претседателот на Стопанската комора…

ЕДС: Продажбата почна пред неколку месеци, ВМРО-ДПМНЕ кажува невистини

17 јануари, 2018 - 15:37 (META)  Скопје Групацијата ЕДС на вицепремиерот Кочо Анѓушев, која е пред целосно преземање од грчкото Електростопанство, реагираше на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, на која партијата праша дали има врска меѓу изјавите на Анѓушев за варијантите. „ВМРО ДПМНЕ со неодговорното искажување невистини нанесува…

Видеа