Економија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го укинува најавеното и планирано зголемување на пензиите

16 август, 2017 - 13:48 (META)  Скопје Според информациите кои деновиве излегоа во медиумите и во јавноста, пензионерите годинава нема да го добијат планираното зголемување од пет проценти на пензиите, изјави на прес-конференција, Марија Којзеклиска од ВМРО-ДПМНЕ. Таа додаде дека „септемвриската пензија ќе биде зголемена за само…

Заев и Рама од Поградец прогласија ново поглавје во соработката на двете држави

15 декември, 2017 - 17:20 (META)  Поградец Заедничката седница на владите на Македонија и Албанија во Поградец отвора ново поглавје во билатералните односи на двете земји и значи работење на решенија што водат до спокојна и безбедна иднина на нашите граѓани и нашите земји, а не на…

Видеа