Економија

„Самит 100“ ќе почне утре, ќе учествуваат бизнисмени и премиери на држави од регионот

15 октомври, 2017 - 16:01 (META)  Скопје Шестиот годишен „Самит 100“ за бизнис-лидери од Југоисточна Европа ќе се одржи утре и задутре (16 и 17 октомври) во хотел „Мериот“ во Скопје. На овој настан ќе учествуваат 100 реномирани бизнис-лидери, но и премиерите на Албанија, Еди Рама, на…

Манчевски: Ќе работиме да создадеме услови за влез на трет мобилен оператор

23 февруари, 2018 - 13:34 (META)  Скопје Државата ќе ги направи неопходните чекори за влез на трет мобилен оператор на пазарот, со цел граѓаните да добијат поквалитетни услуги за пониски цени, најави денеска министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски. Тој додаде дека за тоа се…

Видеа