Економија

Холандските туристи ја отворија летната сезона во Охрид

2 мај, 2017 - 11:32 (META)  Охрид Првиот сезонски чартер-лет со 180 патници од Амстердам, кои допатуваа со авиокомпанијата „Корендон“ на аеродромот „Св. Апостол Павле“, ја отвори летната сезона во Охрид. – Покрај редовните линии кои ги имаме преку целата година на охридскиот аеродром – за Базел,…

Груевски: Економијата стагнира, нема нови инвестиции и градежни активности

19 август, 2017 - 15:35 (META)  Дебар Економијата стагнира, нема нови инвестиции, запрена е изградбата на автопатиштата и има силен пад на градежништвото, оцени денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски при посетата на Реканскиот регион. – Изградбата на патот помеѓу Кичево и Струга е речиси целосно запрена…

Видеа