Економија

Анѓушев: Владата ќе направи се „Фени“ да продолжи да работи

21 септември, 2017 - 15:29 (META)  Прилеп Владата ќе направи се што е во нејзина моќ за да се најде решение за финансиските проблеми на комбинатот „Фени“, за да може компанијата да продолжи со работа, изјави вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев. Тој, како невистинити ги отфрли…

Сугарески: Годинава ќе се изградат нови 80 километри госовод

16 јануари, 2018 - 13:37 (META)  Скопје Годинава ќе се изградат нови 80 километри гасовод, за што обезбедивме околу 40 милиони евра. Приоритет за владата е да се обезбеди дотур на гас до секоја општина, објави министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, по средбата со директорот…

Видеа