Дописници

Попова Шапка со катастрофална зимска сезона

9 април, 2017 - 13:22 (META)  Тетово Од иницијативата за спас на Попова Шапка, зимската сезона 2016/2017 ја оценуваат како една од најкатастрофалните во последниве неколку децении. Велат дека скијање на Попова Шапка имало само три недели во февруари, но и во овој период ски-лифотвите постојано се…

Прилепскиот театар одбележа јубилеј во исчекување на нов објект

19 февруари, 2019 - 15:32 (META)  Прилеп Народниот театар „Војдан Чернодрински“ – Прилеп синоќа со изведба на претставата „Пиреј“ по текст од Петре М. Андреевски, а во режија на Љупчо Ѓорѓиевски, ја одбележа 69-годишнината од постоењето на прилепскиот храм на Талија. На истата сцена на која што…

Видеа