Дописници

Шилегов: Теарце ја има честа да ја запечати победата на демократска Македонија

21 декември, 2016 - 14:49 (META)  Тетово Теарце ја има таа чест да ја запечати победата на граѓанска и демократска Македонија, рече носителот на кандидатската листа за пратеници од коалицијата предводена од СДСМ во шестата изборна единица, Петре Шилегов, кој денеска со своите сопартијци го посети Теарце,…

ВМРО-НП Тетово повика на заеднички настап на македонските партиите на локалните избори

22 март, 2017 - 15:25 (META)  Тетово Општинскиот комитет на ВМРО – Народна партија од Тетово ги повика македонските политички партии, во Западна Македонија на локалните избори да настапат со единствена платформа. ВМРО – Народна партија од Тетово на својата последна седница донела заклучок, дека е потребно…

Видеа