This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Wed Jan 16 0:06:46 2019 / +0000 GMT

Битолчанец загинал во сообраќајка вчеравечер
Во сообраќајна незгода кај туланата на стариот пат Ѓавато – Тополчани, вчера во 20.35 часот автомобил „ауди“ со битолски регистарски таблички управуван од Р.Г.(40) од Битола излетал од патот, при што возачот го загубил животот.

Увид извршиле јавен обвинител и екипа од Секторот за внатрешни работи Битола, по што по наредба на обвинителот, телото на починатиот е дадено на обдукција.

Post date: 2017-12-25 12:48:10
Post date GMT: 2017-12-25 11:48:10
Post modified date: 2017-12-25 12:48:10
Post modified date GMT: 2017-12-25 11:48:10

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com