This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Mon May 21 0:56:18 2018 / +0000 GMT

Бензинот поскапува за половина денар
Бензинот поскапува за половина денар од ноќеска на полноќ, додека дизел-горивото останува со непромената цена, одлучи Регулаторна комисија за енергетика.

Во согласност со одлуката на комисијата, еден литар „еуросупер БС-95“ ќе се продава за 67 денари, а „еуросупер БС-98“ за 69 денари за литар.

Цената на „еуродизел“ останува непроменета, односно 53,5 денари.

Од РКЕ велат дека зголемувањето на цените се должи на повисоката цена на суровата нафта на светскиот пазар за 1,6 отсто.
Post date: 2017-01-09 14:37:37
Post date GMT: 2017-01-09 13:37:37
Post modified date: 2017-01-09 14:37:37
Post modified date GMT: 2017-01-09 13:37:37
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com