This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Tue Jul 17 21:21:01 2018 / +0000 GMT

Авион се судри во комби во Чеченија
Пилот на мал авион е полесно повреден откако при полетувањето удрил во комби на пат во Чеченија, јавува руската агенција ТАСС.

Шефот на чеченската сообраќајна полиција, Асламбек Назиров, изјави дека пилотот лошо ја проценил снагата на авионот, поради што удрил во возило паркирано покрај патот.

Возачот на комбито не бил во возилото во моментот на ударот, а пилотот поради повредите е префрлен во болница.

YouTube Video: YouTube.com/watch?v=8fhGtJ4yZxU

Post date: 2017-08-09 10:51:49
Post date GMT: 2017-08-09 08:51:49
Post modified date: 2017-08-09 10:51:49
Post modified date GMT: 2017-08-09 08:51:49
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com