This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Tue Dec 11 7:01:20 2018 / +0000 GMT

Анѓушев во официјална посета на САД
Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, од денеска до четврток ќе претстојува во официјална посета на Вашингтон, соопштија од неговиот кабинет.

Анѓушев во главниот град на САД ќе учествува на Трансатлантскиот форум во организација на „Школата за напредни меѓународни студии“ на Универзитетот „Џонс Хопкинс“, Стопанската комора на САД и Центарот за трансатлантски односи.

„За време на посетата планирано е вицепремиерот да оствари средби и со претставници на Конгресот на САД, Стејт департментот, меѓународни финансиски организации, како и со претставници од организации на македонската дијаспора во САД“, стои во соопштението од кабинетот на Анѓушев.
Post date: 2017-11-13 11:05:34
Post date GMT: 2017-11-13 10:05:34
Post modified date: 2017-11-13 11:32:09
Post modified date GMT: 2017-11-13 10:32:09
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com